Upratovanie po rekonštrukcii nechajte radšej na odborníkov


Poznáte to, rôzne rekonštrukcie a prerábky sú potrebné, ale občas aj neobľúbené. Pri prerábkach, alebo rekonštrukciách sa totiž na určitý čas vzdávate svojho pohodlia. Neporiadok síce viete minimalizovať už počas samotných prácach, robotníci však svoju prácu potrebujú dokončiť rýchlo.


Do upratovania ich nemôžete nútiť, pretože to jednak nemajú vo svojej náplni činnosti a nemali by naň väčšinou ani čas. Takže po robotníkoch zvyknú nastupovať upratovacie čaty a upratovacie služby.


Pomôže hrubá sila, profi čistiace prístroje a skúsenosti


Po maliaroch (ale aj po prácach s maltou) je potrebné odstrániť zaschnutú hmotu, čo je prácne aj časovo náročné a často krát sa to nedá uľahčiť. Pri murovaní sa spotrebuje väčšie množstvo vody a rekonštrukcie domov či bytov so sebou väčšinou prinášajú vyššiu vlhkosť. Je treba myslieť na vysúšanie, či už prístrojmi, alebo prirodzeným vetraním.

Okná, dvere, sklenené steny nestačí iba umyť jarovou vodou. Treba odstrániť napr. už spomínané kvapky malty a farby.

Mali by ste zohľadniť aj zvýšenú prašnosť a pri rekonštrukciách sa radšej držať v úzadí v iných miestnostiach. V kobercoch napríklad prach nevidíte, ale je tam – preto sa po každej väčšej rekonštrukcii odporúča dôsledne vytepovať.

Zabezpečte si odvoz väčšieho množstva odpadu. Stavebný odpad nepatrí do smetných košov rovnako ako starý nábytok, vytrhané parkety a tak ďalej. Poobzerajte sa radšej po väčšom kontajneri alebo si zabezpečte odvoz. V prípade, že využijete služieb upratovacej firmy, máte o problém menej. 

 

 

Oku profesionála neunikne žiadny detail


Zvláštnou kapitolou je čistenie elektrických prístrojov. Lampy, zástrčky, ohrievače a klimatizácie je možné počas rekonštrukcie odmontovať alebo zakryť, ale aj tak bývajú znečistené viac ako inokedy. Tak ako pri iných veciach aj pri rekonštrukcii platí, že predvídať sa vždy oplatí. Majte preto vždy po ruke rôzne fólie, pásky, väčšie nádoby na odpad, arzenál rôznych čistiacich prostriedkov alebo sa spoľahnite na služby upratovacej firmy, ktorá všetko zabezpečí.