Blog

 • Dokonalo čisté kožené sedačky

  Zanedbaná kožená sedačka? Na to sme tu my ! Dokonalé čistenie kožených sedačiek

  Kúpa koženej sedačky nie je lacná záležitosť. Treba však uznať, že sa to určite oplatí. Zatiaľ, čo bežnú látkovú sedačku zoderiete za niekoľko rokov, kožená vám vydrží pokojne aj desaťročia. Pri správnej údržbe sa dokonca môže stať rodinným klenotom. Aj jej sa však môžu stať nehody. Preto je dobré vedieť, ako sa o ňu starať, ako koženú sedačku čistiť a udržiavať, aby naozaj ostala roky ako nová.

  Čítať viac

 • Dokonale čistá kupeľňa

  Ako na dokonalú čistotu v kúpeľni

  Kúpeľňa síce nie je najväčšou miestnosťou, ale jej upratovanie zaberie značnú porciu času. Ide totiž o prostredie náročné na hygienu, ktorú nie je vždy ľahké udržať. V kúpeľni je vyššia vlhkosť a to samo o sebe spôsobuje zvýšené nároky na čistenie. Udržať kúpeľňu, čistú zdravú a peknú nie je však zložité.

  Čítať viac

 • Upratovanie domácnosti

  Ako často upratovať domácnosť?

  Mnoho ľudí ani netuší, ako často by mali upratovať svoje bývanie. Pretože skutočne upratať neznamená len utrieť viditeľný prach a raz, prípadne dvakrát počas týždňa povysávať. Čistá domácnosť sa podpisuje na našej pohode a tak isto aj zdraví. Preto je dôležité vedieť, že upratovať je potrebné komplexne a v častiach domácnosti, kde to často vôbec nepokladáme za potrebné.

  Čítať viac

 • Ako čistiť lesklú kuchynskú linku - tepovaniebratislava.sk

  Ako udržiavať kuchynskú linku v čistote?

  Príprava jedla by mala prebiehať v čistom prostredí. Preto je udržiavanie čistoty kuchynskej linky záležitosťou nielen estetiky, ale aj zdravia. Preto prinášame pár super tipov, ako aj vaša kuchynská linka môže byť čistejšou a sviežejšou.

  Čítať viac

 • Ako predchádzať zhoršeniu príznakov pri alergii na prach

  Alergia na prach - ako predchádzať zhoršeniu príznakov?

  Nepríjemnosťou alergie na prach je, že vás trápi celoročne. Prachu sa totiž nevieme zbaviť v žiadnom ročnom období a trápi nás aj priamo v našom domove. Pod alergiou na prach však vo všeobecnosti rozumieme hlavne alergiu na roztoče a ich výlučky. Preto ak chcete eliminovať alergické prejavy, musíte čo najlepšie eliminovať zdroj alergie.

  Čítať viac

 • Ekologické upratovanie od Bodytep

  Ekologické upratovanie: Upratovanie bez chémie

  Primárnym cieľom upratovania je domácnosť vyčistiť od špiny, neporiadku aj nečistôt. Nie ich nahradiť napríklad chémiou, ktorá môže v mnohých prípadoch organizmu škodiť viac ako bežné prachové častice. Preto je súčasným trendom v upratovaní prechod k ekologickejším formám čistenia. Dnes si predstavíme tie najúčinnejšie, ktoré vám vyčistia domov bez toho, aby ho zašpinili chémiou.

  Čítať viac

 • Čistenie kobercov

  Čistenie kobercov: Ako najlepšie vyčistiť koberec?

  Plakať nad rozliatym mliekom na dlažbe, nie je dôvod. No rozliate víno na koberci v obývačke, je omnoho smutnejší príbeh. Našťastie aj ten môže mať šťastný koniec. Ak si chcete poradiť s nehodami na koberci, určite pokračujte v čítaní.

  Čítať viac

 • Udržujte francúzske okná čisté - tepovaniebratislava.sk

  Ako udržiavať francúzske okná čisté

  Z pohľadu architektúry, svetla v interiéri, aj estetiky bývania sú francúzske okná dobrou voľbou pre vaše bývanie. No čím viac skla, tým aj viac umývania okien. Ak bývate v dome, kde ste si dopriali tento luxusný estetický zážitok vo viacerých izbách, prípadne aj pri vstupe na terasu, tipy ako ich udržať čisté, sa vám určite zídu.

  Čítať viac

 • Upratovanie v Bratislave a čistiace prostriedky

  Aké typy čistiacich prostriedkov použiť pri upratovaní

  V domácnosti máme množstvo materiálov od dreva cez sklo, keramiku, plasty, tkaniny aj kamenné povrchy. Všetko si pritom vyžaduje čistenie. Univerzálny čistiť na každý materiál neexistuje a voľba nesprávnej chémie na upratovanie môže povrchy dokonale zničiť. Ako sa teda vyznať v kombinovaní čistiacich prostriedkov?

  Čítať viac

 • Tepovanie Bratislava - profesionálne tepovanie textilných sedačiek

  Tepovanie textilných sedačiek

  Premýšľate nad výmenou sedačky? Zdá sa vám textilná sedačka vyblednutá, je na nej poznať, že s vami prežila pár rokov, pár osláv aj život s malými deťmi? Pred tým, ako padne definitívne rozhodnutie investovať do novej sedačky, skúste ju vytepovať. Tepovanie dokáže vyčistiť sedačku, oživiť farby, zahladiť fľaky a zbaviť ju prachu aj roztočov.

  Čítať viac

 • Profesionálna upratovacia služba v Bratislave

  Kedy si zavolať do domácnosti upratovaciu službu?

  Upratovanie asi nepatrí k najobľúbenejším činnostiam, ktoré môžeme cez víkend vykonávať. Preto je často na zvážení, či tento voľný čas nevenovať radšej sebe a svojej rodine. Ak práve premýšľate nad rovnakými otázkami, tak presne pre vás je ako stvorené upratovanie domácností, bytov aj domov.

  Čítať viac

 • Tepovanie auta v Bratislave.png

  Tepovanie auta. Prečo je dôležité?

  Či už auto používate denne alebo víkendovo, obvykle viete, že po istej hranici kilometrov treba vymeniť kotúče, brzdy, doliať olej a skrátka servisovať ho, aby fungovalo. No starostlivosť potrebuje aj interiér.

  Čítať viac

 • Ako sa zbaviť roztočov

  Čo ste nevedeli o roztočoch a prečo sa ich treba zbaviť

  Sú súčasťou našich každodenných životov. Máme ich plné postele aj sedačky. Pritom nám škodia. Málokto o nich vie, alebo chce vedieť. Mnoho ľudí sa tvári, že neexistujú a práve preto často zápasia s dýchacími problémami a oslabenou imunitou.

  Čítať viac

 • Generálne upratovanie domov a bytov v Bratislave

  Ako často si vyžaduje domov generálne upratovanie?

  Otázka, ktorá mnohých trápi. Ako často upratovať? Vyžaduje si naše bývanie pravidelné upratovanie alebo až keď nečistoty vidieť? Odpoveď nie je tak jednoduchá. Mohli by sme povedať, že ako pri čom.

  Čítať viac

 • Jarné upratovanie domov a bytov - Tepovanie Bratislava

  Jarné upratovanie. Čo všetko by malo obsahovať?

  Zima bude pomaly končiť a to je čas vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poriadnej očisty. Alebo si zavolať na upratovanie firmu. Voľba je na vás, ale jarné upratovanie bude aj tento rok potrebné. Tradícia jarného upratovania má svoju dlhú históriu a nie je to náhoda. Zima dá totiž naozaj našich vnútorným priestorom zabrať. Treba ich vyvetrať.

  Čítať viac