Blog

 • Tepovanie auta. Prečo je dôležité?

  Či už auto používate denne alebo víkendovo, obvykle viete, že po istej hranici kilometrov treba vymeniť kotúče, brzdy, doliať olej a skrátka servisovať ho, aby fungovalo. No starostlivosť potrebuje aj interiér.

  Čítať viac

 • Čo ste nevedeli o roztočoch a prečo sa ich treba zbaviť

  Sú súčasťou našich každodenných životov. Máme ich plné postele aj sedačky. Pritom nám škodia. Málokto o nich vie, alebo chce vedieť. Mnoho ľudí sa tvári, že neexistujú a práve preto často zápasia s dýchacími problémami a oslabenou imunitou.

  Čítať viac

 • Ako často si vyžaduje domov generálne upratovanie?

  Otázka, ktorá mnohých trápi. Ako často upratovať? Vyžaduje si naše bývanie pravidelné upratovanie alebo až keď nečistoty vidieť? Odpoveď nie je tak jednoduchá. Mohli by sme povedať, že ako pri čom.

  Čítať viac

 • Jarné upratovanie. Čo všetko by malo obsahovať?

  Zima bude pomaly končiť a to je čas vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poriadnej očisty. Alebo si zavolať na upratovanie firmu. Voľba je na vás, ale jarné upratovanie bude aj tento rok potrebné. Tradícia jarného upratovania má svoju dlhú históriu a nie je to náhoda. Zima dá totiž naozaj našich vnútorným priestorom zabrať. Treba ich vyvetrať.

  Čítať viac

 • Jednorazové upratovanie po robotníkoch

  Nech rekonštruujete čokoľvek, vždy je to spojené s množstvom prebytočného neporiadku. Ten je možné veľmi rýchlo zahladiť jednorazovým poctivým upratovaním.

  Čítať viac

 • Matrace, periny a obliečky.

  Ako budeme spať, tak čerství sa ráno zobudíme. Dobrý spánok zaručí aj čistota prostredia, v ktorom spíte. Prach roztoče, plesne a alergény sú totiž nepriateľmi dobrého spánku. Preto je potrebné sa ich pravidelne zbavovať, pretože ich tvorbe v posteli sa zabrániť nedá.

  Čítať viac

 • Ako sa správne starať o koženú sedačku?

  Ako sa však starať o sedačku a ako ju čistiť, aby ste jej neublížili a mohli sa z nej dlho tešiť?

  Čítať viac

 • Prečo nechať tepovanie na odborníka?

  Tepovanie nie je ako utieranie prachu, že ho zvládne každý. Ide o prácu s technikou, čistiacimi prostriedkami, chémiou aj vodou.

  Čítať viac

 • Bezpečné tepovanie

  Nebojte sa tepovať aj staré koberce či pohovky. Vysávanie opotrebováva vlákna omnoho viac ako tepovanie.

  Čítať viac

 • Ako často tepovať?

  Hĺbkové čistenie domácnosti nie je potrebné vykonávať prirodzene každý týždeň. Tepovanie nie je ani určené na bežné rutinné upratovanie, ako robíme každý týždeň. V ročnom harmonograme upratovacích prác každej domácnosti by však malo mať svoje miesto.

  Čítať viac

 • Výhody tepovania oproti ručnému čisteniu

  Máte znečistený koberec alebo škvrny na sedačke? Mnoho ľudí hľadá rôzne babské recepty a chemikálie na to, aby nad škvrnami zvíťazili. Pritom to často končí poškodením samotného vlákna a fľaky aj tak ostávajú. A to je len jedna z výhod, prečo sa oplatí viac tepovať, ako čistiť ručne.

  Čítať viac