Čistenie kožených sedačiek

Kvalitné profesionálne čistenie a impregnácia kožených sedačiek, kožených kresiel, stoličiek a iného koženého nábytku.

Interval čistenia koženej sedačky a koženého nábytku sa odvíja podľa frekvencie používania, zašpinenia a farby kože. Minimálny interval čistenia by nemal byť dlhší ako raz za pol roka. Pri zanedbaní kvalitného ošetrenia, stráca koža pružnosť, odolnosť a začne praskať, čím sa skracuje jej celková životnosť.

Koža je na pohľad krásny a na dotyk veľmi príjemný materiál, ktorý má neopakovateľné rysy a štruktúru. Z týchto dôvodov nie je možné zaručiť rovnakú štruktúru kože na jednotlivých kusoch sedacej súpravy, resp. na celej súprave. Preto po dôkladnej prehliadke sedacej súpravy nájdeme miesta viac a menej hladšie. Koža sa užívaním uvoľňuje a tým sa vytváraju rôzne záhyby a rysy. To je znakom prírodného materiálu. 

Pozrite si prosím naše referencie za 28 rokov praxe, prípadne galériu, aby ste mali lepší prehľad o nás a našej práci.

Čistenie koženej sedačky

Pri čistení a ošetrení kože je nutné používať čistiace a ochranné prostriedky priamo určené pre konkrétny druh kože. V žiadnom prípade nepoužívame na čistenie pracie prášky, aviváže a rôznu chémiu. Koža potom stráca svoje vlastnosti, vytvárajú sa mapy, tuhne, časom praská.

Rovnako k impregnácií nesmú byť použité napríklad: masť, detský olejček, indulona a iné mastné chémie. Koža sa prinajmenšom znehodnocuje, pretože v dnešnej dobe trh ovládajú skôr kože matné, alebo hodvábne lesklé a použitím týchto nesprávnych prípravkov čalúnenie stráca svoje čaro a svoj vzhľad.

Za 26 rokov čistenia kožených sedačiek vieme, že nami dôkladne odvedená práca je pre nás tou najlepšiou reklamou, aby ste si naše služby radi objednali aj na budúce.

Ako prebieha čistenie koženej sedačky ?

V prvom kroku sa vykoná zotretie alebo odsatie prachu a pevných nečistôt z povrchu buď utierkou z mikrovlákien, jemnou kefkou, alebo vysávačom s jemnou kefou. Potom sa pomocou aplikátora dôkladne vtiera do povrchu špeciálny čistiaci prostriedok, v prípade väčšieho znečistenia je možné použiť na rozrušenie nečistôt jemnú kefku. Po niekoľkých minútach sa prostriedok s nečistotami zotrie utierkou z mikrovlákien. Čistič dôkladne vtierame aj do záhybov a frekventovaných miest, kde sa usadzujú nečistoty (opierky, podrúčky).

Ako prebieha impregnácia kožených sedačiek ? 

Dôkladne vyčistený povrch je nutné naimpregnovať, teda ošetriť ochranou. Pomocou aplikátora na celý povrch nanesieme špeciálny impregnačný prostriedok a dôkladne ho vtierame do kože. Impregnáciu nechajte niekoľko hodín pôsobiť, aby sa vstrebala do kože,

Prečo impregnovať kožený nábytok ?

Impregnáciou sa koža vyživuje, udržuje sa odolnou a prirodzene poddajnou. Vyčistením a následnou impregnáciou sa oživujú farby, navyše impregnačný účinok kožu chráni pred vlhkosťou a škvrnami od vody a tiež pred ďalším zašpinením.

Predlžuje sa trvanlivosť a pekný vzhľad a koža si zachováva svoju jemnú vôňu. Čistenie koženej sedačky vykonávame ručne s kvalitnými kefkami a utierkami. Na čistenie a následnú impregnáciu používame len garantované a rokmi overené prostriedky.

Koža je prírodný materiál, väčšinou špeciálne upravovaný a farbený, preto čistenie kožených sedačiek vyžaduje veľmi šetrné zaobchádzanie. Pri správnej údržbe môže vypadať koža po dlhé roky stále ako nová.

Doporučujeme udržiavať vzdialenosť medzi radiátorom a koženým nábytkom 30 cm. Menšia vzdialenosť môže sedačku poškodiť. Sedacej súprave neprospieva ani priame slnečné svetlo.

Kde všade čistíte kožené sedačky ?

Čistenie koženej sedačky vykonávame v BA a v týchto lokalitách :
Čuňovo, Jarovce, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Malinovo, Miloslavov, Rovinka, Dunajská Lužná, Zálesie, Ivánka pri Dunaji, Bernolákovo, Nová Dedinka, Maďarsko (Rajka, Dunakiliti). 

TYPY A RADY : 

AKO NA ČISTENIE KOŽENEJ SEDAČKY ?

V každom interiéri v modernom aj v retro štýle, je kožená sedačka ako čerešnička na torte. Je elegantná a budí dojem luxusu, hlavne ale je nadčasová a vydrží vám krásna naozaj dlho, ak sa o ňu správne staráte. 

Bežná údržba

Ak máte sedačku od výrobcu správne ošetrenú, stačí vám prvých pár mesiacov len bežná údržba ak tej stačí len mäkká handrička, maximálne ešte prírodné mydlo bez agresívnych chemických a abrazívnych prísad. Správne ošetrenie je predovšetkým impregnácia prípravky na báze oleja, ktorý zachováva koži potrebnú hydratáciu a tým aj mäkkosť a vláčnosť. Takto ošetrená koža na sedačke nevysychá a nepraská.

Ako často sedačku čistiť

Pri obvyklom používaní stačí raz týždenne suchou handričkou utrieť prach zo sedačky, prípadne vysať vysávačom. Ak objavíme zašpinené miesta, handričku navlhčíme a prípadne použijeme prírodné mydlo, alebo komerčný prípravok na čistenie kože. Snažte sa kožu čo najmenej vlhčiť, voda jej naozaj neprospieva. Čistené miesta ihneď suchou handričkou utierajte, na kožu netlačte, aby ste špinu nezasúvali do spodnej vrstvy. Čistite len zašpinené miesta. Ak je to možné prehadzujeme občas sedáky na pohovke, aby sa používala a špinila rovnomerne.

Ako na väčšie škvrny

Na hladkú kožu vždy používajte prípravky s neutrálnym pH, na báze vosku, alebo oleja. Pred použitím si ho pre istotu vyskúšajte. Dnešné moderné sedačky sú poťahované kožami matnými, alebo hodvábne lesklými a tieto vlastnosti by stratili použitím nevhodného čistiaceho, alebo impregnačného prostriedku. Preto radšej voľte čističe a zmäkčovače určené len na kožu a kožený nábytok, aby ste si sedačku nezničili na mieste, ktoré nie je bežne vidieť, napríklad z boku sedačky. 

Ako predĺžiť životnosť koženej sedačky

  • Nestavajte ju blízko zdroja tepla a na priame slnečné svetlo.
  • Neklaďte na sedačku noviny, farba by sa mohla dostať na kožu.
  • Ak sa veľa potíte, dajte si cez sedačku poťah.
  • Čokoľvek vyliateho ihneď vysušte, predídete vsiaknutí do spodných vrstiev.
  • Sedačku pravidelne zbavujte prachu nasucho, pokiaľ ju dlhšiu dobu nepoužívate (napríklad v zime na chalupe), zakryte ju plachtou.