Čistenie kožených sedačiek

Ponúkame Vám čistenie kožených sedačiek, kožených kresiel, kožených stoličiek od roku 1996. Pozrite si prosím naše referencie od začiatku nášho pôsobenia na trhu. 

Interval čistenia a impregnácie koženej sedačky a koženého nábytku sa odvíja podľa frekvencie používania, zašpinenia a farby kože.

Minimálny interval čistenia by nemal byť dlhší ako raz za pol roka. Pri zanedbaní kvalitného ošetrenia, stráca koža pružnosť, odolnosť a začne praskať, čím sa skracuje jej celková životnosť.

Koža je na pohľad krásny a na dotyk veľmi príjemný materiál, ktorý má neopakovateľné rysy a štruktúru. Z týchto dôvodov nie je možné zaručiť rovnakú štruktúru kože na jednotlivých kusoch sedacej súpravy, resp. na celej súprave.

Preto po dôkladnej prehliadke sedacej súpravy nájdeme miesta viac a menej hladšie. Koža sa užívaním uvoľňuje a tým sa vytváraju rôzne záhyby a rysy. To je znakom prírodného materiálu.

Čistenie a ošetrenie kožených sedačiek

Pri čistení a ošetrení kože je nutné používať čistiace a ochranné prostriedky priamo určené pre konkrétny druh kože.

V žiadnom prípade nepoužívame na čistenie pracie prášky, aviváže a rôznu chémiu. Koža potom stráca svoje vlastnosti, vytvárajú sa mapy, tuhne, časom praská.

Rovnako k impregnácií nesmú byť použité napríklad: masť, detský olejček, indulona a iné mastné chémie. Koža sa prinajmenšom znehodnocuje, pretože v dnešnej dobe trh ovládajú skôr kože matné, alebo hodvábne lesklé a použitím týchto nesprávnych prípravkov čalúnenie stráca svoje čaro a svoj vzhľad.

Ako prebieha čistenie koženej sedačky?

V prvom kroku sa vykoná zotretie alebo odsatie prachu a pevných nečistôt z povrchu buď utierkou z mikrovlákien, jemnou kefkou, alebo vysávačom s jemnou kefou.

Potom sa pomocou aplikátora dôkladne vtiera do povrchu špeciálny čistiaci prostriedok, v prípade väčšieho znečistenia je možné použiť na rozrušenie nečistôt jemnú kefku. Po niekoľkých minútach sa prostriedok s nečistotami zotrie utierkou z mikrovlákien.

Čistič dôkladne vtierame aj do záhybov a frekventovaných miest, kde sa usadzujú nečistoty (opierky, podrúčky, švy ...).

Ako prebieha impregnácia kožených povrchov? 

Dôkladne vyčistený povrch je nutné naimpregnovať, teda ošetriť ochranou. Pomocou aplikátora na celý povrch nanesieme špeciálny impregnačný prostriedok a dôkladne ho vtierame do kože. Impregnáciu nechajte niekoľko hodín pôsobiť, aby sa vstrebala do kože,

Prečo impregnovať kožený nábytok?

Impregnáciou sa koža vyživuje, udržuje sa odolnou a prirodzene poddajnou. Vyčistením a následnou impregnáciou sa oživujú farby, navyše impregnačný účinok kožu chráni pred vlhkosťou a škvrnami od vody a tiež pred ďalším zašpinením. Predlžuje sa trvanlivosť a pekný vzhľad a koža si zachováva svoju jemnú vôňu.

Čistenie kože vykonávame ručne s kvalitnými  kefkami a utierkami.  Na čistenie a následnú impregnáciu používame len garantované a rokmi overené prostriedky.

Koža je prírodný materiál, väčšinou špeciálne upravovaný a farbený, preto čistenie kožených sedačiek vyžaduje veľmi šetrné zaobchádzanie. Pri správnej údržbe môže vypadať koža po dlhé roky stále ako nová.

Doporučujeme udržiavať vzdialenosť medzi radiátorom a koženým nábytkom 30 cm. Menšia vzdialenosť môže sedačku poškodiť. Sedacej súprave neprospieva ani priame slnečné svetlo.