Čistenie matracov

Ponúkame vám kvalitné hĺbkové čistenie a tepovanie matracov aj s odstránením roztočov a ich výlučkov, alergénov, špiny, nežiadúcich pachov, moču a pod. 

Matrace a postele na ktorých trávime zhruba tretinu svojho života, by sme mali pravidelne hĺbkovo čistiť. Čistenie matraca by malo byť z hygienického hľadiska častejšie hlavne u alergikov a astmatikov. Tepovanie matracov odporúčame 2 až 3 krát za rok.

Tepujeme s tepovačmi Kärcher a antialergickými ekologickými čistiacimi prostriedkami. Pozrite si prosím naše referencie.

Hĺbkové čistenie a tepovanie matracov je vhodné pre všetky druhy matracov (penové, latexové) potiahnutým priepustným látkovým materiálom (mikrovlákno, froté a iné klasické tkané materiály).

Čistenie matracovTepovanie matracov

Tepovanie matraca je úkon, ktorý vyžaduje vysoko profesionálny prístup, na ktorý sú naši pracovníci rozhodne pripravení. Obráťte sa na nás, ak chcete zvýšiť hygienickosť svojej spálne a predísť tak prípadným astmatickým a alergologickým ochoreniam z nadmerného množstva prachu a roztočov.

Každý človek sa potí a tento pot sa postupne ukladá do našich matracov. Tiež sa do matracov ukladajú zvyšky kože a telesný maz. V tomto prostredí, ktoré nechtiac používaním vytvárame, žijú roztoče, baktérie a ďalší nepríjemný nájomníci.

Keď k tomu pripočítame ešte všade prítomný prach, tak nezostáva nič iné, ako odporučiť hĺbkové tepovanie či čistenie matracov. Čisto potiahnutá posteľ nerieši situáciu s nevypraným matracom, iba nám dáva doma pocit čistoty.

Pri nehode rozliaty nápoj, krv, nečistiť ručne bez odsávania (možnosť spraviť ešte vačšiu škodu), ale čo najskôr vytepovať strojom.

Aká je doba schnutia matracov ?

Doba schnutia matracov je cca do 4 hodín, v lete schnú rýchlejšie.

Čistenie matracov vykonávame v Bratislave a v okolí, ako je Záhorská Bystrica, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Rovinka, Dunajská Lužná, Miloslavov, Slovenský Grob, Pezinok, alebo v Maďarsku Rajka a pod.

Koľko stojí čistenie matracov :

Čistenie a tepovanie matracov               10 €/1 strana, 20 €/ 2 strany
Tepovanie a čistenie dvojmatracov        20 €/1 strana, 40 €/ 2 strany 

Starostlivosť o matrace

Všeobecne platí, že stačí, keď sa matrac pravidelne otáča, aby bolo opotrebenie rovnomerne rozložené na celú hornú aj dolnú ložnú plochu. Z hygienických dôvodov je dobré pravidelne meniť posteľnú bielizeň, čím zabránime rýchlemu šíreniu roztočov a rôznych iných alergénov v našom matraci. Je vhodné matrac každé ráno poriadne vyvetrať. 

Odporúča sa odkryť periny (najlepšie je periny vziať úplne z postele), aby sa počas noci vytvorená vlhkosť a teplo odstránili. Posteľové prehozy vyzerajú síce upravene, výrazne však znižujú vzdušnosť a naopak zvyšujú riziko tvorenia plesní a množenie roztočov a baktérií. Uistite sa, že priestor pod matracom je dostatočne vzdušný. Matrac sa musí zospodu ventilovať. V opačnom prípade môže nakumulovaná vlhkosť viesť k vzniku plesne v matraci.

Ako sa postaviť k čisteniu matracov ?

Človek sa samozrejme môže pokúsiť matrac vyčistiť svojpomocne. Je však nutné podotknúť, že to nie je práve najlepšia varianta. Bez odborných strojov a profesionálnych prípravkov nie je účinok vysoký. Ďalšou variantou je nechať si matrac vyčistiť v špecializovanom centre. Tu je však nutnosť presunu matraca a navyše aj niekoľkodenného čakania na vybavenie objednávky.

Ideálnu voľbou je preto  čistenie matraca  priamo u Vás doma, avšak v podaní profesionálnej firmy. Kvalitne  vyčistený matrac  v podaní našej odbornej firmy Vám prinesie

  • zdravé prostredie Vašej postele
  • dlhodobý efekt daný prečistením matraca do hĺbky
  • žiadne starosti s transportom matracov do čistiarne
  • príjemný spánok, lepšiu náladu, vyššie pracovné výkony

 

Roztoče a prečo sa ich treba zbaviť ?

Samotný prach ako znečistenie neohrozuje zdravie človeka.
Problémy spôsobujú roztoče bytového prachu. Najškodlivejšie bytové druhy roztočov sú DERMATHOPAGOIDES PTERONISINUS a DERMATHOPAGOIDES FARINAE.

Všeobecne nazývanú „alergiu na prach“ spôsobujú práve tieto živočíchy, ktoré sa živia čiastočkami odumretej kože. Keďže najviac potravy nachádzajú v posteliach v matracoch, gaučoch a kobercoch, ich výskyt je na týchto miestach viac ako zaručený.

Dokážu sa neuveriteľne rýchlo množiť a z jedného gramu odumretej kože dokáže vyžiť až 1 000 000 roztočov. Roztoče bytového prachu spôsobujú ťažkosti alergikom svojimi alergénmi, ktoré sú najviac obsiahnuté v ich výlučkoch.