Tepovanie kobercov

Ponúkame vám kvalitné hĺbkové tepovanie a čistenie kobercov celoplošných aj kusových.

Odstránime vám z kobercov špinu, prach, nežiadúce pachy, škody po nehodách deťoch, alebo štvornohých milačikoch. Hĺbkové tepovanie kobercov prispieva k udržiavaniu kvality koberca a predovšetkým k udržiavaniu nízkeho stupňa prašnosti a alergénov v miestnostiach.

Pozrite si prosím naše referencie počas 28 ročnej praxe, prípadne galériu, aby ste mali lepší prehľad o nás a našej práci.

Profesionálne tepovanie a čistenie kobercov vykonávame vo firmách, domácnostiach, rodinných domoch, reštauráciach, hoteloch, baroch, materských škôlkach, alebo v iných vašich nehnuteľnostiach.

Tepovanie kobercov

tepovanie kobercov bratislava

Koberce a čalúnený nábytok zbavíme aj veľmi starých nečistôt, škvŕn, mastnoty, alergénov, nežiaducich pachov, roztočov a ich výlučkov.

Na hĺbkové tepovanie a čistenie kobercov používame špičkové výkonné profesionálne tepovače Kärcher a zároveň najkvalitnejšie ekologické, antialergické čistiace prostriedky tak tiež od firmy Kärcher.

Na veľmi znečistené miesta flaky a pod. používame iné špeciálne, ale garantované prípravky od nemeckých a talianských výrobcov. Koberec tepujeme až do hĺbky kobercového vlasu a všetky nečistoty aj s prebytočnou vodou odsávame von späť do zbernej nádoby tepovača.

Po kvalitnom hĺbkovom čistení kobercov dochádza k regenerácií a narovnaniu vlasu do pôvodnej polohy. Koberec je prevoňaný sviežou voňou. Ku kvalitne a precízne vykonanej práci nestačí len špičková technológia. Treba k tomu aj dlhoročné skúsenosti (s rôznymi typmi kobercov a pod.).

Nami používané čistiace prostriedky značky Kärcher sú ekologické a majú antialergické účinky a okrem odstránenia hlboko usadených nečistôt veľmi efektívne hubia plesne, parazity a baktérie usadené v čistenom povrchu. Ľahko alkalický charakter čistiace zmesi umožňuje okamžité nadviazanie všetkých nečistôt, ktoré sú obratom vysávané späť z koberca. 

Profesionálne čistenie a tepovanie kobercov, čalúneneho nábytku vykonávame väčšinou dvaja tepovači s dvomi strojmi súčasne, čím sa skracuje doba tepovania o polovicu a o to vás časovo menej obmedzujeme. Vždy sa snažíme vyhovieť vašim požiadavkam a o stopercentný výsledok našej práce.

Tepovače Kärcher sa výborne hodia nie len pre alergikov. K cieľovej skupine patria aj domácnosti so zvieratami. Za 27 rokov tepovania kobercov vieme, že nami dôkladne odvedená práca je pre nás tou najlepšiou reklamou, aby ste si naše služby radi objednali aj na budúce.

1614896158-e2e3uv-original.jpg

Aká je doba schnutia kobercov ?

Doba schnutia: 3 - 9 hodín je závislá od viacerých faktorov, teploty a vlhkosti vzduchu a vetratelnosti v danej miestnosti, miery znečistenia kobercov, alebo sedačiek. V letných mesiacoch možno dobu schnutia kobercov výrazne urýchliť otvorením okien a v prípade malých behúňov s vyšším vlasom ich umiestnenie na čerstvý vzduch. 

Kde všade tepujete koberce ?

Tepovanie domácností aj firiem. Tepovanie vykonávame pre domácnosti, (byty, rodinné domy), firmy, hotely, reštaurácie a iné vaše priestory.

Hĺbkové tepovanie a čistenie kobercov vykonávame v BA a okolí :
Čuňovo, Jarovce, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Malinovo, Miloslavov, Rovinka, Dunajská Lužná, Chorvatský Grob, Zálesie, Ivánka pri Dunaji, Bernolákovo, Nová Dedinka.
Maďarsko  (Rajka, Dunakiliti). 

Ako často tepovať koberce ?

Mokré čistenie a tepovanie kobercov v domácnostiach je odborníkmi doporučované 2x ročne a v prípade že máte doma alergika, malo by byť vykonávané ešte častejšie. Hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov doporučujeme vo firmách a pri viac zaťažovaných kobercoch aj 3 x ročne.

Tepovanie kobercov, bodytep.sk.jpg

Čo robiť, alebo nerobiť pri nehodách ?

Ak sa stane na koberci nehoda v podobe rozliateho nápoja, alebo ušpinenia jedlom, nie každý má hneď možnosť vytiahnuť kvalitné prostriedky a pustiť sa do profesionálneho čistenia. Najlepšia možnosť je však čo najrýchlejšie vyčistiť (odsať) koberec profesionálným tepovačom, aby sa nečistoty dostali von z koberca a nespravili ste si ešte väčšie fľaky ručným čistením.

Čistenie kobercov, aký je postup ?

Čistený koberec pod silným tlakom nastriekame čistiacim prostriedkom Kärcher a na viac znečistené miesta aplikujeme špeciálny čistiaci prostriedok, ktorý necháme adekvátnu chvíľu pôsobiť. Následne s napusteného koberca silným podtlakom odsávame všetkú prebytočnú vodu, vrátane všetkých nečistôt do zbernej nádoby tepovača. Tento proces opakujeme niekoľko krát kým nedosiahneme požadovaný výsledok.

Tepovanie kobercov cena :

Čistenie celoplošných kobercov                           2 €/ m2
Čistenie kusových kobercov                                  3 €/ m2

 

 

čistenie kobercov - Tipy a triky 

Vysávanie ako jediná terapia na vyčistenie kobercov zďaleka nestačí. To však vie každý, kto sa vo svojej domácnosti stará o koberce a snaží sa ich udržať čisté a krásne. Málokto však pozná všetky triky, ktoré mu v starostlivosti o koberce pomôžu.

Návod na koberec nevyhadzujte

O návode obvykle hovoríme v súvislosti so zložitými technickými zariadeniami a aj pri nich často návod nečítame. Lenže aj koberce majú svoj návod. Po kúpe si ho určite odložte. Pretože práve v ňom nájdete informácie o tom, aká je použitá tkanina a aké je vhodné čistenie, ktoré je možné použiť.

Nie všetky koberce sú totiž rovnaké a preto ich nemožno ani rovnako čistiť. Odložiť si návod je prvá, ale zásadná vec, ktorú je potrebné pri správnej starostlivosti o koberce spraviť.